TBS Opolska

Murale dla szczęścia

W odpowiedzi na specjalne zamówienie dla Grupy Kapitałowej CFI Holding S.A. stworzyliśmy cztery murale na budynkach TBS przy ul. Opolskiej we Wrocławiu. Inwestorowi zależało, aby malowidła miały charakter ożywczy dla okolicy i w dyskretny sposób mówiły o obiektach należących do Grupy Kapitałowej CFI Holding S.A.

Statek – praca inspirowana jest słynnym, wrocławskim budynkiem w kształcie statku. Idąc tym tropem, wyobraźnia zabrała nas w dalekie podróże po nieznanych wodach, w poszukiwaniu przygód.

Król – w tym muralu motywem przewodnim było nawiązanie do hotelu Król Kazimierz, mieszczącym się w Kazimierzu Dolnym. Ukazaliśmy w baśniowy sposób sylwetkę Króla Kazimierza II Sprawiedliwego. Władca bacznie przygląda się romantycznej scenie przybycia rycerza, do uwięzionej w wieży księżniczki.

Masuria – wielkie żurawie ustawiają budynek hotelowy Masuria. To dzieło jest surrealistyczną wizją budownictwa na terenie przepięknych Mazur.

Uczta – słoń, lecz nie w składzie porcelany a po uczcie w wielu smakach. Owy zwierz, po przyjemnie męczącym pobycie we Wrocławskim Centrum SPA, najedzony do syta, odpoczywa, snując plany na kolejne kąpiele.

Wrocław 2022