Malarstwo ścienne

Jeśli jesteś wrażliwy na kolory lub lubisz dobrze wyrysowane kształty to cieszymy się, że tu jesteś. Spójrz na nasze prace i postaraj się odnaleźć w sobie historię wartą opowiedzenia. Może to być wspomnienie z młodości, portret ukochanej lub wymarzony pejzaż – wszelkie pomysły są dobre, ważne tylko aby były autentyczne. Ty piszesz historię a my ją opowiadamy naszym malarstwem.
Zainteresowany?

Malarstwo ściennie dla dzieci

Tomek jest specjalistą w tworzeniu bajkowych światów. Jak sam mówi, wynika to z Jego usposobienia – jest optymistycznie nastawiony do świata i chce aby świat był przyjemny dla niego. Projekty traktuje miękką linią a wszystkie ilustracje i późniejsze malowidła na ścianach mają przyjazny i miły dla oka charakter. Wspólnie aranżujemy całe przestrzenie w bajkowe światy. Nasze malarstwo ścienne świetnie wyglada w pokojach dziecięcych. Idealnie pasuje do przedszkoli i sal zabaw.

Jakich farb do malarstwa ściennego używamy?

Najlepszych! Malujemy farbami akrylowymi, wodnymi wiodących producentów. Zazwyczaj są to farby satynowe gdyż nie połyskują a zarazem nie są zbyt matowe, przez co smutne. Oczywiście każde dzieło wymaga osobnego namysłu i dobrania odpowiednich materiałów. Wszystkie produkty stosowane w Mural Szopie posiadają atesty higieniczne i są przez nas sprawdzone w praktyce. Właśnie dzięki doświadczeniu nasze malowidła zachowują trwałość koloru przez lata. Powłoka malarska jest odporna na mycie, światło i warunki atmosferyczne.

Jaką technikę do malarstwa ściennego stosujemy?

Jak już wiesz farby stosujemy najlepsze ale co dalej ? Zabieramy się do pracy. Ścianę przed malowaniem należy oczyścić z kurzu i pyłu, następnie kładziemy warstwę gruntu akrylowego. Po wyschnięciu czas na szkic – można to zrobić przy użyciu ołówka lub iść na całość i wykonać szkic pędzlem. Kiedy obraz na ścianie jest już zarysowany nakładamy plamy kolorystyczne, farbę aplikujemy miękkim wałkiem gdy ściana jest fakturowa lub pędzlem na gładkiej powierzchni. Na każdym etapie malowania praca powinna zachowywać swoje wartości wizualne – czyli wyglądać dobrze. Ostatni etap to wykończenie dzieła, uzyskanie cieni, poprawienie konturów, nadanie przestrzenności. Przy wykończeniu liczy się skupienie i dobre narzędzia – miękkie pędzle z dobrego włosia powinny pomóc  nam osiągnąć  efekt WOW!
Czytaj więcej Zwiń treść